You are currently viewing Kiedy używać sztućców jednorazowych?

Kiedy używać sztućców jednorazowych?

Trudno wyobrazić sobie w naszej kulturze spożywanie większości posiłków bez udziału sztućców. Są one bez wątpienia niezbędnym wyposażeniem każdej kuchni. Nie zawsze jednak mamy możliwość skorzystać z tradycyjnych widelców czy noży. Sztućce jednorazowe są wówczas świetnym zamiennikiem.

Zastosowanie sztućców jednorazowych

sztućce jednorazoweLato kojarzy nam się z piękną pogodą, słońcem i wakacjami. Letnie weekendy wielu z nas spędza na działkach wśród najbliższych. U naszych rodaków królują tam grille, na których smaży się różnego rodzaju mięso, szaszłyki i kiełbasy, popijając to wszystko piwem i gazowanymi, zimnymi napojami. Naturalnym dopełnieniem tego krajobrazu są jednorazowe sztućce i talerzyki, które idealnie sprawdzają się w sytuacji, gdy jemy coś na zewnątrz. Nie musimy wozić ze sobą wtedy ciężkich tradycyjnych sztućców i talerzy. Plastikowe widelce i noże stosuje się też często w gastronomii. Oczywiście nie wszędzie można ich użyć – trudno wyobrazić sobie taki scenariusz podczas wytwornej kolacji w drogiej restauracji. Sztućce jednorazowe przydadzą się jednak często w barach szybkiej obsługi czy podczas zamawiania jedzenia z dowozem. Są one też dobrą opcją podczas przyjęć dla dzieci. Plastikowe sztućce jednorazowe są bowiem lżejsze, więc łatwiej maluchom posługiwać się nimi. Plastikowe noże nie są z kolei tak ostre jak ich tradycyjne odpowiedniki, dlatego dzieci się nie pokaleczą.

Są w życiu sytuacje, kiedy trudno obejść się bez sztućców. Nie zawsze mamy jednak możliwość wykorzystać elementy tradycyjnego kompletu. Wówczas z pomocą przychodzą nam sztućce jednorazowe. Są lekkie, poręczne, zmieszczą się wszędzie. Nie trzeba ich nawet myć! Pamiętajmy jednak, żeby zużyte plastikowe widelce i noże wyrzucać tam, gdzie ich miejsce – do śmietnika.