You are currently viewing Terapia dla par

Terapia dla par

Bycie w długotrwałym związku z drugą osobą, nie jest proste. Taka relacja wymaga ciągłej pracy, bo łatwo zniszczyć uczucie, a bardzo ciężko je odbudować. Na początku znajomości wszystko widzimy przez różowe okulary.

Kto bierze udział w terapii dla par?

terapia dla par w PoznaniuKażdego roku bierze ślub kilkanaście tysięcy par i też w tym samym czasie, prawie poło z nich się rozwodzi. Żyjemy w dużym pośpiechu, presji ze strony otoczenia i ciągle brakuje nam czasu na naprawdę ważne rzeczy.T Trwałość związku zależy od wielu czynników, ale najważniejsze jest szczere uczucie, które łączy dwoje ludzi. Mówi się, że miłość wszystko wybaczy i jest w tym sporo prawdy, ale nie można wszystkiego tym usprawiedliwiać. Terapia dla par w Poznaniu jest prowadzona przez doświadczonych psychologów, których zadaniem jest poznanie obojga partnerów i pomoc w znalezieniu rozwiązania danego problemu. Ludzie nie potrafią ze sobą rozmawiać, dlatego tak naprawdę nawet się nie znają. Nie możemy się dogadać z obcą osobą, więc przede wszystkim trzeba nauczyć się słuchać drugiej osoby i ją szanować. Różnica zdań nie jest powodem do rozstania, ale ludzie muszą umieć wypracować kompromis, aby zażegnać kryzys. Na terapię najpierw przychodzą partnerzy oddzielnie, a potem wspólnie. W trakcie rozmowy z psychologiem próbują dość do źródła problemu i od podstaw go naprawić. Ilość spotkań jest ustalana indywidualnie i zależy ona od sytuacji jaka spotkała daną parę. Niektórzy szybko potrafią znaleźć nić porozumienia, a inni muszą wiele godzin spędzić na rozmowach.

W terapii dla par może wiąż udział każdy, kto nie czuje się w związku szczęśliwy. Może ona trwać kilka tygodni, a może się ciągnąć miesiącami. W każdym związku są jakieś problemy i nieporozumienia, ale nie w każdym ludzie potrafią je samodzielnie rozwiązywać.