You are currently viewing Wymarzone studia dzienne żeby zostać prawnikiem

Wymarzone studia dzienne żeby zostać prawnikiem

Każdy z nas kończył liceum, a potem co? Potem każdy wybierał swoje wymarzone studia. Może nie każdy szedł na nie, ale to wynika z wielu czynników, nie każdego przecież stać na to by pójść na studia. Ja mam to szczęście, że mnie akurat stać na to, dlatego poszłam na nie.

Prawnik to dobry zawód

prawnik Nie musiałam wcale dlatego jechać, zresztą wcale nie musiałam nigdzie wyjeżdżać. Studiowałam na uniwersytecie w Bydgoszczy. Wtedy postanowiłam, że najlepszym rozwiązaniem będzie pójście na studia dzienne, ponieważ na nich można bardzo wile się nauczyć. Pewnie jesteście ciekawi jaki kierunek wybrałam na studiach. A mianowicie postanowiłam pójść na prawo. Zawsze mnie prawo interesowało, może i też dlatego, że w mojej rodzinie jest wielu prawników. Prawnik w obecnych czasach może być kimś, trzeba się przecież w życiu dobrze ustawić. Na pewno się ze mną zgodzicie. Ja mam też taki charakter, że lubię pomagać ludziom. Dlatego wybrałam takie studia, wiem mogłam wybrać medycynę, skoro tak lubię pomagać ludziom, ale ja nie znoszę widoku krwi. Adwokat to tak dumnie brzmi, że musiałam wybrać ten kierunek studiów. Muszę wam powiedzieć, że łatwo nie było, ale jakoś dałam radę, cała moja rodzina jest ze mnie dumna. Ja też. W mojej rodzinie jest tylko jeden radca prawny, a pozostali to raczej są adwokatami, czyli większość swojej pracy spędzają w sądzie. Studia dla mnie były niezwykłą przygodą w życiu oraz warto na nie iść. Każdy powinien kierować się swoimi zainteresowaniami. Może i początki były trudne, ale z roku na rok było mi coraz łatwiej.

Nie żałuje, że poszłam na studia dzienne, przy zaocznych mogłoby mi się nie chcieć uczyć, zwłaszcza jakbym poszła do pracy. A tak na sam początek zostałam zatrudniona w kancelarii mojego wujka. Potem poszukam czegoś innego.

Więcej o prawie na stronie kancelariebydgoszcz.pl