You are currently viewing Akumulatory do aut hybrydowych – naprawa

Akumulatory do aut hybrydowych – naprawa

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Dla właściciela samochodu hybrydowego akumulator jest integralną częścią działania pojazdu, równie ważną jak przekładnia. W rzeczywistości nie jest to tylko jeden akumulator, ale cały zestaw modułów. Akumulator w większości samochodów hybrydowych zapewnia przynajmniej część mocy potrzebnej do napędzania pojazdu do przodu, oddaje swoją moc silnikowi elektrycznemu przy niższych prędkościach.

Naprawy akumulatorów do samochodów hybrydowych

naprawa akumulatorów do samochodów hybrydowych szczecinObecnie nowe akumulatory niklowo-wodorkowe są kosztowną częścią składową samochodu hybrydowego i kosztują ponad 10000 zł. Tak więc, chociaż większość marek samochodów hybrydowych nie może wymienić akumulatora, gdy gwarancja wygasa, może jednak zalecić regenerację akumulatora jako tańszą alternatywę dla całkowitej wymiany. Dlatego naprawa akumulatorów do samochodów hybrydowych Szczecin jest tak popularna. Jeśli coś pójdzie nie tak, mechanicy mogą zlokalizować, który z wielu modułów powoduje problemy i zastąpić ten pojedynczy moduł. Zbierając starsze, odzyskane akumulatory, technicy mogą znaleźć moduł, który ma podobną chemię i wiek jak pozostałe i regeneruje akumulator, wymieniając tylko wadliwy moduł. Akumulatory hybrydowe zaczynają być zagrożone, gdy mają od 10 do 15 lat i pokonały od 120 000 do 150 000 mil. Pierwszą opcją jest zakup nowej baterii. Wymieniając akumulator na nowy, zwykle zyskuje się około dziesięciu lat bez wadliwej pracy. Inną opcją jest zakup odnowionej lub przebudowanej baterii. Odnowione baterie mogą nie działać tak długo, jak nowe, ale są też znacznie tańsze. Trzecią opcją jest zakup używanego akumulatora, który zazwyczaj pochodzi z hybrydy, która ucierpiała w wyniku wypadku.

W zależności od dostępności funduszy oraz ilości planowanych lat, podczas których zamierza się dalej korzystać z samochodu hybrydowego, warto wybrać odpowiednią dla siebie opcję. Często wymiana jednego modułu lub wymiana akumulatora z pojazdu, który uległ wcześniej wypadkowi, jest dobrą alternatywą dla nowego urządzenia.