You are currently viewing Budownictwo ekologiczne czyli domy kanadyjskie

Budownictwo ekologiczne czyli domy kanadyjskie

Wznoszenie domów w tradycyjny sposób, przy wykorzystaniu cegieł lub pustaków łączonych przy pomocy zaprawy, jest czaso-, koszto- i energochłonne. Wymaga użycia ciężkiego sprzętu budowlanego, dostaw materiałów samochodem z hds, a nade wszystko dużych ilości coraz droższego prądu.

Domy kanadyjskie gotowe do zamieszkani

domy kanadyjskie Osoby, zamieszkujące Śląsk, dla których ważne jest poszanowanie środowiska, budując swój dom powinny wykorzystać pomysły i technologie ekologiczne. Do takich należą domy drewniane w małopolsce. W odróżnieniu od murowanych, praktycznie nie wymagają ciężkich pojazdów, dźwigów. Mało tego, istnieją projekty, które zakładają budowę z gotowych elementów prefabrykowanych, na przykład całych ścian. Sprawia to, że takie konstrukcje nie wymagają długotrwałych przerw, przeznaczonych na schnięcie betonu, wylewek czy utwardzenie tynków. Domy kanadyjskie wykonywane w województwie śląskim są gotowe do zamieszkania praktycznie po ukończeniu prac wykończeniowych, a te można prowadzić równolegle z budową. Inwestorzy zainteresowani takim rodzajem swoim nieruchomości bez kłopotu znajdą wyspecjalizowane firmy na terenie Krakowa. Wykonawcy, we współpracy z projektantem, odpowiednio i szybko przygotują plac budowy, wykonają fundamenty, na których wzniosą ściany i całą resztę konstrukcji. Co ważne, zajmą się tez zakupem i dostawą materiałów, dzięki czemu inwestor będzie objęty preferencyjną stawką Vat. Projektując domy kanadyjskie w Katowicach jedynym ograniczeniem są te wynikające z właściwości materiału, jakim jest drewno. Można więc mieć dom o praktycznie dowolnym kształcie, z balkonami, wykuszami, werandami, garażem, a nawet basenem wewnętrznym.

Materiał konstrukcyjny jest niezwykle odporny i ciepły, a wygląd i układ słojów na drzewie sprawia, że z przyjemnością spędza się czas we wnętrzu. Co ważne, takie konstrukcje są przyjazne dla alergików, których z każdym rokiem wśród społeczeństwa przybywa.