You are currently viewing Dobra karma dla kotków

Dobra karma dla kotków

 

Koty to wyjątkowe łakomczuchy i wybredne futerkowce. Jeżeli poczują coś smaczniejszego niż ich pożywienie w misce, to nie będą chciały już jeść swojej karmy. Dla kotów możemy kupić karmę suchą, albo mokrą w puszkach. 

Co zawiera bezzbożowa karma dla kota?

karmy bezzbożowe dla kotówŻywienie zwierząt domowych jest bardzo ważne dla ich zdrowia i kondycji fizycznej. Koty i psy, tak samo jak ludzie miewają kłopoty żołądkowe i cierpią na nietolerancje pokarmowe, dlatego należy bacznie obserwować naszego pupila i w razie jakichkolwiek problemów udać się do weterynarza. Karmy bezzbożowe dla kotów, są stworzone z myślą o małych mruczkach o wrażliwych żołądkach, które źle tolerują klasyczne karmy. Pożywienie dla kota powinno być dostosowane do jego wieku i wagi, a nawet należy brać pod uwagę jego dzienną aktywność, gdyż kot, który dużo się bawi i uczestniczy w życiu rodziny, będzie potrzebował więcej energii, którą mu dostarczy dobra karma. W składzie bezzbożowych karm, jak sama nazwa mówi nie będzie żadnych zbóż, ale także mleka i produktów zawierających gluten. Będą za to składniki bogate w witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Źródłem węglowodanów w takich karmach, są najczęściej bataty, które mają je w łatwo przyswajalnej formie. Dostępne są w wielu wersjach smakowych, z czego najpopularniejsze są z kurczakiem, kaczką, mieszanką ryb i wołowiną. Każda karma bezzbożowa ma dodatki warzywne w postaci marchewki, lub pietruszki. Poza suchą karmą, kot musi mieć dostęp do świeżej wody.

Weterynarze zalecają karmienie kota mieszanką różnych karm, na przemian suchą i mokrą. O wykluczeniu z diety kota zbóż, powinien zadecydować lekarz specjalista po przeprowadzonych badaniach. Karmę w takiej formie znajdziemy w wersji dla juniorów i dorosłych kotów.