You are currently viewing Dobrze odizolowany budynek

Dobrze odizolowany budynek

 

Decydując się na budowę własnego domu chcemy, aby ten budynek posłużył nam przez długie lata. Oczywiste jest to, że co jakiś czas będziemy musieli zrobić remont, ale chcielibyśmy tego, aby cała konstrukcja budynku była nienaruszona przez długie lata. Właśnie dlatego nie możemy zapomnieć o odpowiedniej izolacji budynku od niekorzystnego działania warunków atmosferycznych.

Dlaczego powinniśmy odizolować budynek od wody?

izolacja przeciwwodna piwnicBudowa domu to inwestycja rzędu kilkuset tysięcy złotych. Jest to bardzo duża inwestycja, ale należy pamiętać, że jest to inwestycja na długie lata. Jeśli wydajemy już tak duże pieniądze, to warto zadbać o to, aby konstrukcja budynku była solidna i dobrze zabezpieczona, nawet jeśli będziemy musieli dołożyć kolejne kilkadziesiąt tysięcy złotych. Przy tak dużej inwestycje te dziesięć czy dwadzieścia dodatkowych tysięcy złotych nie powinno nam zrobić różnicy. Izolacja przeciwwodna piwnic i fundamentów jest bardzo ważna, ponieważ dzięki temu mury naszego budynku nie wchłaniają wody, która może okazać się destrukcyjna dla całej konstrukcji. Musimy pamiętać o tym, że beton jest porowaty, przez co dość dobrze wchłania wodę. Woda zamarzając zwiększa swoją objętość, przez co mury zaczynają się kruszyć i pękać. Wykonując odpowiednią izolację od wody deszczowej i wód gruntowych mamy pewność, że konstrukcja nośna budynku, w którym mieszkamy, jest całkowicie bezpieczna. Fundamenty i piwnice możemy zabezpieczyć na kilka sposobów.

O izolacji budynku od wody powinniśmy pomyśleć już na etapie budowy, jeszcze przed zakopaniem fundamentów. Dla średniej wielkości budynku taka izolacja będzie nas kosztować około dwudziestu tysięcy złotych. Dobrze wykonana izolacja znacznie poprawi komfort i wygodę użytkowania budynku. Na izolacji budynku od niekorzystnych czynników nie powinniśmy oszczędzać.