You are currently viewing Foliowy biznes

Foliowy biznes

Rok temu miałem w planach założyć swoją firmę. W tej firmie miała być produkowana folia stretch. Byłem szczerze mówiąc bardzo, że tak to nazwę napalony na ten interes. Już poczyniłem ku temu kroki, zacząłem kompletować dokumenty, starać się o pozwolenia i robić tego typu rzeczy. Nawet myślałem o tym, żeby w mojej firmie funkcjonowała maszyna przez którą produkowana będzie folia stretch jumbo. Jednakże jak zobaczyłem ile to wszystko w rzeczywistości kosztuje, to po prostu się oddałem.

Sprzedawanie folii było moim marzeniem

folia stretchCo prawda miałem oszczędzoną całkiem sporą sumę pieniędzy i mógłbym od mojego miasta jakieś drobne dofinansowanie dostać, ale niestety ta kwota nie wystarczyłaby na to, żeby założyć firmę na wysokim poziomie. Tym bardziej, że w mieście w którym mieszkam funkcjonuje firma, która produkuje folie. Nawet kiedyś tam byłam i oni nawet posiadają maszynę, przez którą produkowana jest folia stretch maszynowa. Ta maszyna to już jest w ogóle niesamowicie nowoczesna. Jak zobaczyłem ile ona kosztuje, to można powiedzieć, że dosłownie spadłem z krzesła. Chociażbym składał pieniądze jeszcze przez kilka lat, to i tak nie udałoby mi się uskładać ich na tyle, żeby właśnie taką maszynę kupić. Także postanowiłem ” zejść na ziemię ” i porzucić mrzonki o własnym foliowym biznesie. Taka firma nie miałaby po prostu racji bytu. Dobrze, że nie zdecydowałem się na jej otwarcie, ponieważ musiałbym ją zapewne szybko zamykać, więc w kwestii finansowej byłbym stratny i to o wiele.

Myślę jeszcze, że kiedyś spełnię swoje marzenie i otworzę własną firmę. Jeszcze nie wiem dokładnie, jaka to będzie firma i w jakim sektorze będzie ona funkcjonowała, jednakże jestem pewien że pomysł się pojawi. Czasami trzeba dużo cierpliwości i wytrwałości do tego, żeby koniec końców osiągnąć zamierzony cel.

Czytaj więcej na: http://www.stretchpack.pl