You are currently viewing Jak lakierować auto bez pomocy specjalisty?

Jak lakierować auto bez pomocy specjalisty?

Wielu kierowców posiada mało widoczne uszkodzenia na swoich samochodach i pragnie się ich pozbyć bez konieczności zostawiania pojazdu w warsztacie. Czy to możliwe? Posiadając kilka narzędzi i odpowiednie umiejętności da się to wykonać samemu.

Lakiernik z Białegostoku – kiedy pracuje?

lakiernikSamochody używane często mają odbarwione elementy drzwi lub maski. Jeśli dysponujemy otwartym garażem, podczas słonecznego dnia z powodzeniem możemy lakierować różne powierzchnie blachy. Potrzebne mogą okazać się elektryczna polerka i kompresor. Zwykle nie lakieruje się małego fragmentu, a cały element (np. dach). Profesjonalny, polecany lakiernik w Białymstoku zwykle preferuje realizację pracy w bezwietrzny dzień, łatwiej wtedy o precyzyjną aplikację surowca. Auto serwis często jest zlokalizowany w pobliżu lakierni. Miasta takie jak Białystok posiadają zwykle kilka punktów oferujących akcesoria do lakierowania i części, do popularnych samochodów ford czy opel. Przed nałożeniem lakieru trzeba pamiętać o osłonięciu szyb. Auto klimatyzacja może być wyłączona podczas lakierowania. Pasta polerska może być przydatna na koniec procesu, po usunięciu pyłu. Trzeba zwrócić uwagę podczas kładzenia ostatniej warstwy lakieru, by położyć ją równomiernie i precyzyjnie. Tutaj błąd może wiele kosztować i mankamenty będą bardzo widoczne. Lakierować można przy pomocy specjalnego pistoletu, wymaga to jednak pewnej wprawy. Każde zanieczyszczenie w tym elemencie może mieć wpływ na nierówne wykonanie warstwy wierzchniej. Matowić powierzchnię można też przy pomocy szlifierki do tego przeznaczonej.

Wszelkiego rodzaju wypukłości na powierzchni blachy należy zaszpachlować. Ściereczki antystatyczne pomogą oczyścić dany element z pyłów. Zaleca się podłogę pomieszczenia, w którym lakierujemy samochód zwilżyć wodą, by wyeliminować drobinki kurzu unoszące się w powietrzu.