You are currently viewing Jak zadbać o zdrowy wzrok?

Jak zadbać o zdrowy wzrok?

Choroby wzroku to już wręcz nasza cywilizacyjna przypadłość, na którą zapada coraz więcej osób w coraz młodszym wieku. Oczywiście nie bez znaczenia są tutaj wszystkie nowe technologie i urządzenia, które nieustannie oddziałują na nasze oczy.

Optyk pomoże zadbać o oczy

optykDługie spoglądanie w jeden punkt, które często ma miejsce podczas pracy przy komputerze oraz oglądania telewizji czy korzystania z telefonu nie tylko męczy wzrok, ale także prowadzi to jego uszkodzenia. Z tego powodu podczas godziny pracy przy monitorze powinniśmy poświęcać chociaż pięć minut na rozluźnienie wzroku ? można osiągnąć to dzięki spoglądaniu na ruchomy obiekt. Taki niewielki wysiłek ma naprawdę wiele korzyści dla naszych oczu. Ważna jest też profilaktyka ? każdy okulista dziecięcy potwierdzi, że powinniśmy zdecydowanie ograniczyć, jeżeli nie wykluczyć, korzystanie przez dzieci z takich urządzeń. Niejedna poradnia okulistyczna w Bydgoszczy jest przepełniona niedowidzącymi dziećmi z całkiem poważnymi wadami. Badanie wzroku powinniśmy wykonać nawet jeśli sytuacja nie budzi podejrzeń, ponieważ często trafiamy do specjalisty wtedy, gdy wada jest już bardzo rozwinięta. Z kolei noszenie okularów nie zwalnia nas z dbania o oczy. Wówczas najważniejsze jest to, by doskonały optyk z Bydgoszczy lub inny specjalista dobrze dobrał nam okulary. W razie wątpliwości obecnie niemalże każdy salon optyczny wykonuje badanie wzroku, które może rozwiać wszelkie wątpliwości. Nie zapominajmy też o odpowiedniej diecie, która powinna być bogata w witaminę A, C i E oraz takie minerały jak cynk, mangan, selen i miedź.

Z kolei w jagodach i borówkach, znajdują się szczególnie ważne antocyjany. Są to barwniki występujące w owocach, które mają bardzo pożyteczne działanie dla organu wzroku. Włączając je do diety z pewnością przyczynimy się do dobrej kondycji naszych oczu.