You are currently viewing Makijaż dla kobiet noszących okulary

Makijaż dla kobiet noszących okulary

Bez względu na okoliczności, każda kobieta chce wyglądać pięknie. Lubimy eksperymentować z makijażem i nowinkami kosmetycznymi. Warto znać kilka tajników wykonywania makijażu, jeśli mamy wadę wzroku. Nosząc okulary korekcyjne musimy zwracać uwagę na ważne aspekty.

Oprawy okularowe nie muszą zasłaniać okularów

oprawy okularoweKosmetyki powinny być przeznaczone dla alergików tak, aby nie uczulały. Mogą być wodoodporne, dzięki temu efekt finalny będzie lepszy i trwalszy. To samo dotyczy pań, które noszą soczewki kontaktowe. Wykonanie makijażu z wadą wzroku bywa kłopotliwe, dlatego sprawdzi się lusterko z dodatkowym powiększeniem i dobrze oświetlone. Jeśli zamierzamy założyć kolorowe oprawy okularowe Kraków, wystarczy lekki dzienny makijaż. Wyraziste oprawy okularowe to wskazanie do makijażu delikatnego, w pastelowych kolorach. Unikniemy dzięki temu efektu przerysowania. Każdy gabinet okulistyczny poleci kosmetyki produkcji krajowej, które nie zawierają alergenów. Kraków i inne miasta mają własnych producentów takich kosmetyków i akcesoriów do makijażu. W przypadku delikatnych oprawek, powinnyśmy wykonać makijaż bardziej wyrazisty. Pamiętajmy o kontraście, jaki dają szkła – dla krótkowidza efekt pomniejszonego oka wymaga zastosowania jasnego cienia w kąciku i ciemnego na załamaniu powieki. Uzyskamy efekt wyrazistego spojrzenia. Dalekowidz ma szkła, które powiększają oko, więc wizualnie możemy je zmniejszyć używając cieni z ciemniejszej palety. Makijaż dopasujmy nie tylko do oprawek i wady, ale też do wieku.

 

Osoby młode mogą eksperymentować z kolorami, zaś paniom w starszym wieku zaleca się perłowe odcienie z chłodnej tonacji. Można stosować podkłady i korektory, niektóre są specjalnie przeznaczone dla osób z wadą wzroku. Wypróbujmy kilka różnych kosmetyków, aby wybrać najlepszy dla siebie.