You are currently viewing Mój dom i ogrodzenia panelowe

Mój dom i ogrodzenia panelowe

Jak doskonale część osób wie, prowadzę bloga o projektowaniu otoczenia, krajobrazu już mniej więcej dwa lata. Dzisiaj temat dla mnie będzie wyjątkowo wdzięczny, przede wszystkim dlatego, że będę mówiła o tym jak wyglądała budowa mojego naturalnego domu i jak wyglądało urządzanie go.

Czy ogrodzenia panelowe to dobre rozwiązanie?

ogrodzenia paneloweTak jak pisałam zdecydowałam się na dom naturalnego typu. Dlaczego? Przede wszystkim wynika to z ceny i z jego zalet. Między innymi takich jak energooszczędność. Domy energooszczędne są bardzo wyjątkowe, szczególnie dlatego, że są bardzo funkcjonalne. Co mam na myśli konkretnie? Mianowicie chodzi o to, że kiedy jest zima, to jest wówczas bardzo ciepło, natomiast kiedy jest lato to jest to idealne rozwiązanie, można się wówczas schronić w cieniu domu. Genialne! Chciałam aby całość pasowała do siebie, dlatego jeżeli chodzi o ogrodzenia, to wybrałam ogrodzenia gabionowe. Zdecydowałam się na gabiony, dlatego, że można je wytworzyć samemu a dwa dlatego, że można je wybudować dosłownie z resztek produktów. Między innymi takich jak kamienie, drewno, można pokryć go roślinami, co dodatkowo doda mu efektywności, naszej posesji. Dwa jest to bardzo korzystne cenowo, z racji tego, że korzystamy z końcówek produktowych. Taki montaż ogrodzeń jest bardzo łatwy. Zastanawiałam się jeszcze nad takim rozwiązaniem jak solidne ogrodzenia panelowe, ale ostatecznie zrezygnowałam, gównie dlatego, że chciałam postawić, całkowicie na naturalność, naturalne produkty. W przypadku tego typu ogrodzeń potrzebna jest podmurówka betonowa dlatego, też zrezygnowałam.

Dwa chciałam zaoszczędzić i zdecydowanie zmniejszyć wszelkie koszty, jakie musiałam wówczas ponieść. Kolejny aspekt to taki, że chciałam żeby wszystko było spójne, żeby było to dobre w odbiorze.