You are currently viewing Moja babcia a kosmetyka

Moja babcia a kosmetyka

Moja babcia ma siedemdziesiąt cztery lata i nadal pracuje. Co więcej pracuje jako fryzjerka. Jest to tak strasznie nietypowe, że był o niej nawet cały artykuł w ogólnopolskim tygodniku. Moja babcia oficjalnie jest najstarszą fryzjerką w kraju.

Tania kosmetyka to już nie dla niej

KosmetykaMuszę tu jeszcze podkreślić wyraźnie fakt, że nadal to cięcie jej wychodzi. Moja babcia prowadzi nieduży salon fryzjerski. Oprócz niej pracuje w salonie jeszcze kilka innych fryzjerek ale moja babcia nadal aktywnie pracuje i ma sporo klientek w różnym wieku, które nadal zapisują się tylko i wyłącznie na jej cięcie. Kiedyś babcia prowadziła jeszcze salon kosmetyczny ale pewnego dnia uznała, że jest już na to za stara i że tania kosmetyka łódź w ogóle ją już nie kręci. Co ciekawe na salon fryzjerski nadal nie jest za stara. Ja sama również kilkakrotnie obcinałam się u babci. Dawniej bałam się i unikałam jej bardzo. Wolałam jeździć w inne rejony Łodzi, żeby się obciąć ale za którymś razem dałam się jej przekonać. Zazwyczaj nie miałam szczęścia do fryzjerów i rzadko się zdarzało, żeby wychodziła z salonu zadowolona. Tymczasem moja babcia zawsze trafia z fryzurą idealnie. Nie ma znaczenia czy mam już jakiś pomysł, czy przychodzę zupełnie w ciemno ? babcia zawsze dopasuje fryzurę do moich rysów, gęstości włosów i tak dalej. Szczerze nie spodziewałabym się tak świeżego i odważnego spojrzenia po starszej kobiecie ale moja babcia po prostu rządzi.

Mam nadzieję, że będzie tak pracowała jeszcze przez długie, długie lata. Zastanawiam się sama, czy nie udać się do niej po jakieś nauki. Być może odziedziczyłam po niej talent i wcale o tym nie wiem.