You are currently viewing Odzież robocza wymaga cyklicznego czyszczenia

Odzież robocza wymaga cyklicznego czyszczenia

Podczas wykonywania czynności służbowych pracownik musi mieć zapewnioną odpowiednią ochronę. W związku z tym w zakładach, w których wykonywane są czynności które mogą zagrażać zdrowiu wymagają stosowania środków ochrony osobistej. Do najczęściej spotykanych zaliczyć można między innymi gogle, rękawice czy kaski. Oprócz tego często stosowane są chociażby spodnie robocze czy koszule flanelowe, które zapewniają ochronę dużej powierzchni ciała.

Usługi prania ciuchów roboczych

pranie odzieży roboczejWszystkie wyżej opisane środki zapobiegawcze wpływają na bezpieczeństwo pracownika w miejscu pracy. W związku z tym należy dbać o prawidłową konserwację odzieży. W tym celu wykonywane jest pranie odzieży roboczej, które ma za zadanie zapewnić czystość oraz zachować właściwości materiału. Często bowiem pracownicy specjalistycznych serwisów takich jak na przykładu serwis urządzeń elektrycznych muszą nosić specjalne fartuchy, które chronią przed wyładowaniami elektrostatycznymi. Taki materiał musi być odpowiednio często konserwowany w celu utrzymania jego właściwości. W takim przypadku istnieją dwie metody zapewnienia wyżej opisanego stanu rzeczy. Najlepszym wyjściem jest nawiązanie współpracy z firmom zewnętrzną, która będzie odbierać odzież zgodnie z ustalonym harmonogramem. W ten sposób zleceniodawca ma pewność stałego odbioru odzieży a także ich regularnej konserwacji. Innym wyjściem jest realizowanie prania własnymi środkami.

Metoda ta jednak pomimo pozornych oszczędności przysparza trochę trudności. W związku z tym zakłady przemysłowe, które zatrudniają więcej niż kilka osób z reguły decydują się zatrudnić podwykonawcę, który będzie regularnie odbierał odzież do prania. Warto wspomnieć, że oprócz fartuchów często prane są również koszule czy spodnie robocze. Cała odzież musi być cyklicznie czyszczona co zapewni większy komfort pracowników.