You are currently viewing Początek kariery w obróbce CNC

Początek kariery w obróbce CNC

Współcześnie najpopularniejszymi urządzeniami obróbczymi są tokarki i frezarki sterowane numerycznie, czyli tak zwane maszyny CNC. Toczenie i frezowanie CNC jest dużo bardziej precyzyjne oraz wydajne.

Obróbka cnc nie jest ciężka

obróbka cncChociażby z tego powodu na rynku jak grzyby po deszczu wyrastają kursy, które swoim uczestnikom oferują wiedzę z zakresu obsługi tego rodzaju maszyn. Kto może uczestniczyć w kursie? Duże zainteresowanie tego rodzaju kursami dotyczy najróżniejszych osób, wywodzących się z różnych grup, z różnym doświadczeniem, wykształceniem. Czy przyszli kursanci, którzy chcą dowiedzieć się co to jest obróbka skrawaniem muszą mieć jakieś specjalne umiejętności? Kurs na obrabiarki CNC jest dostępny dla każdego, bez wymagania wykształcenia wyższego. Jeśli chodzi o praktyczną wiedzę, która jest konieczna aby dobrze sobie poradzić z przyswajanym materiałem, to wystarczy przystępując do kursu posiadać podstawową wiedzę techniczną. Czasem organizator może ewentualnie oczekiwać ukończenia szkoły średniej lub zawodowej. Całkiem podstawowy wymóg dotyczy zaś ukończonych 18 lat. Z założenia fachowa obróbka CNC na śląsku nie wymaga bardzo dużego wysiłku fizycznego. Dlatego też nie ma teoretycznych przeciwności przeciwko temu aby brały udział w kursie osoby niepełnosprawne, ale rzecz jasna zależy to od regulaminu konkretnego szkolenia. Co może dać kurs? Kursy na operatorów CNC odbywają się praktycznie na terenie całej Polski, ale warto podkreślić, że liderem jest tutaj Śląsk. Jednak czy takie szkolenie ma realne znaczenie na rynku pracy?

Czy toczenie CNC i frezowanie wymaga wcześniejszego kursu? Wprawdzie ukończone szkolenie w żadnym stopniu nie stanowi gwarancji zatrudnienia, ale certyfikat jego ukończenia jest zdecydowanie dobrze odbierany przez pracodawców.