You are currently viewing Polecane panele drewnopodobne

Polecane panele drewnopodobne

Jednym z końcowych etapów budowania naszego wymarzonego domu będzie jego wykończenie wewnątrz. W tym celu stosuje się obecnie wiele ciekawych dodatków. Na podłogach w nowoczesnych domach najczęściej jednak układa się panele. Wybór takich rozwiązań jest jednak w pełni uzasadniony. Takie rozwiązania są bowiem tanie i zarazem efektywne.

Nowoczesne panele do salonu

panele dąb rustykalnyNa chwilę obecną w marketach z materiałami budowlanymi znaleźć możemy setki odmian paneli podłogowych. Różnią się one od siebie nie tylko wzorami czy kolorem lecz również grubością, klasą ścieralności oraz tym w jaki sposób je się ze sobą łączy. W ostatnim czasie szczególnie popularne stały się w Polsce panele przypominające a nawet w pełni odwzorowujące gatunki drewna występujące w naszym kraju. Jeśli chodzi o takie podłogowe panele dąb rustykalny jest jednym z najczęściej pożądanych wzorów. Panele takie świetnie sprawdzają się zarówno na podłodze w salonach jak również w jadalniach czy nawet w kuchni. Obecnie niemal każde nowoczesne panele tworzone są w taki sposób, że umieszcza się na ich krawędziach zamki ułatwiające montaż takich paneli na podłodze. Rozwiązania tego typu sprawiają często, że panele są układane bez pomocy specjalistów. Jedyne czego będziemy potrzebować żeby samodzielnie takie panele położyć będzie pilarka elektryczna. Dodatkowo nie możemy zapominać o piance wygłuszającej, którą powinno się umieścić pod panelami.

Na chwilę obecną montaż paneli jest bardzo łatwy. Jeśli jednak nie mamy odpowiednio dużej ilości wolnego czasu na samodzielny montaż paneli to warto takie zadanie zlecić specjalistom. Decydując się na zakup paneli do mieszkania nie zapominajmy również o tym by zaopatrzyć się w listwy przypodłogowe, które będą idealnie do naszych paneli pasować.