You are currently viewing Popularni iluzjoniści i ich pokazy magii

Popularni iluzjoniści i ich pokazy magii

Słowo ,,mag” kojarzy się zwykle z postacią filmową lub osobą, która żyła bardzo dawno temu. Jednakże czarodzieje, tudzież iluzjoniści żyją wśród nas do dnia dzisiejszego. Najbardziej znanym jest amerykański iluzjonista – Criss Angel.

Pokazy magii są zadziwiające

pokazy magiiJuż w wieku kilku lat organizował  niesamowite pokazy magii, które zadziwiały. Zasłynął on dzięki trikom związanych z teleportacją, lewitacją oraz przechodzeniem przez lustro. Kolejnym znanym iluzjonistą jest David Blaine, któremu popularność dały pokazy magiczne, które związane były z lodem, ogniem, a nawet prądem. Krew w żyłach zmroził pokaz iluzji, o nazwie ,,Pogrzebany Żywcem”, podczas którego artysta został zakopany w trumnie przykrytej kilkutonowym zbiornikiem. Kilka lat bardzo znany był David Copperfield, którego występy były niezwykłe, nie tylko dzięki trikom samym w sobie, ale też poprzez jego ,,opowieści”. W dalszym ciągu niezapomnianym magikiem pozostaje Harry Houdini, który zyskał tak wielką popularność dzięki ucieczkom z miejsc, z których pozornie nie dało się uciec w żaden logiczny sposób. Do dzisiaj pozostaje on wzorem dla wielu współczesnych magików. W Polsce najbardziej rozpoznawalny od lat jest Maciej Pol, jego najwspanialsze pokazy iluzjonistyczne dotyczyły znikania – potrafił on sprawić, że znikały samochody osobowe. Popularność zawdzięcza swojej działalności charytatywnej, jak chociażby naukę niepełnosprawnych dzieci sztuczek, które usprawniały ich kończyny, a także pozwalały wykonać rzeczy, których nie potrafili inni, zdrowi rówieśnicy. Jako jedyny polski iluzjonista występował w Wiedniu, Moskwie, Paryżu i w wielu innych ,,stolicach” iluzjonistów.

Sztuczki magiczne w Polsce nie są tak bardzo popularne, jak chociażby w Stanach Zjednoczonych, ale i u nas spotkamy wyjątkowych magików.