You are currently viewing Pracuję jako mechanik i naprawiam przyciski bezpieczeństwa

Pracuję jako mechanik i naprawiam przyciski bezpieczeństwa

Witajcie czytelnicy tej zacniej strony. Dzisiaj ja wam opowiem trochę o sobie i tym czym zajmuje się na co dzień. Jestem mechanikiem w jednym z zakładów produkcyjnych. Najczęściej do moich obowiązków należy naprawa zepsutych urządzeń czy maszyn.

Przycisk bezpieczeństwa zawsze musi być sprawny

przycisk bezpieczeństwaZawsze, gdy pojawi się jakaś awaria, to jestem ja wzywany. Ostatnio na przykład zajmowałem się montażem takiego elementu, jakim jest certyfikowany przycisk bezpieczeństwa przy maszynach. Jest to ważne urządzenie, gdyż właśnie ten przycisk bezpieczeństwa umożliwia zatrzymanie awaryjne maszyny w razie jakiejkolwiek awarii. Także, pomimo że nie jestem elektrykiem zajmowałem się pomocą przy montażu urządzeń typu kondensatory energetyczne. Z kolei te urządzenia w zakładzie, w którym pracuje miały na celu definitywnie ograniczać zużycie energii elektrycznej. Kondensatory energetyczne bardzo szybko udało się nam zamontować razem z elektrykiem naszej firmy. Jednak top nie jedyny przykład naszej współpracy. Bardzo często wykonujemy różne naprawy czy montaże razem. Kolejnym przykładem była wymiana elementu suwnicy, jakim był wyłącznik krańcowy. Nasz wyłącznik krańcowy się po prostu popsuł i był potrzebny nowy. Gdybyśmy tego nie naprawili mogło by się to skończyć wypadkiem, nawet dość poważnym w firmie. Innym razem, razem z elektrykiem zajmowaliśmy się zamontowywaniem przekładnika prądowego. Taki przekładnik prądowy to bardzo praktyczne jak i definitywnie potrzebne urządzenie w zakładzie. Dzięki niemu mogliśmy pomierzyć natężenie prądu w przewodzie przy pomocy urządzenia, którego skala jest mniejsza, a niżeli przewidywane natężenie prądu. Lubię moją pracę jako mechanik.

Zawsze lubiłem majsterkowanie, więc dla mnie moja praca mechanika jest wymarzoną, w której się sprawdzam. W naszym zakładzie pracy, co róż coś jest do naprawy czy do wymiany. Tak więc przez osiem godzin mam ręce pełne roboty.