You are currently viewing Przedstawiciel handlowy polecanej drukarni cyfrowej

Przedstawiciel handlowy polecanej drukarni cyfrowej

Przedstawicielem handlowym ogólnie jestem już ponad pięć lat. Coraz częściej jednak zastanawiam się nad tym, czy nie pójść w coś zupełnie innego. Odmieniło mi się to po tym, jak zatrudniłem się w jednej z większych wrocławskich drukarni.

Drukarnia i druk ulotek

drukarnia Była to bardzo nowoczesna i rozbudowana drukarnia cyfrowa, a ja miałem szukać dla niej klientów w zamian za korzystne prowizje. Oczywiście musiałem dowiedzieć się wszystkiego na temat produktu który będę sprzedawał. Tym razem była to usługa ? druk cyfrowy. Na początku nie wiedziałem w ogóle w którą stronę z tym uderzyć. Postanowiłem na początek obejść wszystkie agencje marketingowe. W końcu któraś polecana drukarnia z wrocławia musiała im drukować wszystkie te ulotki, które później wręczali mi ludzie na rynku. Obejście wszystkich firm we Wrocławiu które się tym zajmowały nie należało wcale do rzeczy prostych. Najgorsze w tym wszystkim było to, że kontrakty które mieli podpisane dotąd były całkiem korzystne, i musiałem wywrzeć dość mocne naciski na właściciela mojej obecnej firmy by pozwolił mi w ogóle chociaż trochę zejść z ceny przy negocjacjach. Gdy mi się to udało, można powiedzieć, że druk ruszył pełną parą. Udało mi się dojść do takich warunków, że żadna inna drukarnia we Wrocławiu nie mogła się z tym równać. Oczywiście część firm miała podpisane umowy na dłuższy czas, ale te, którym umowy akurat się kończyły chętnie podpisywały je ze mną. Prowizja była bardzo wysoka, a praca lekka ? na nowo odnalazłem chęć do pracy w tym zawodzie. Ostatnio byłem nieco wypalony, ale drukarnia cyfrowa pozwoliła mi odżyć.

Po obejściu wszystkich firm marketingowych postanowiłem wziąć urlop i wyjechać z rodziną na wczasy nad morze. Dawno już nigdzie nie byliśmy, a uzbierane pieniądze aż prosiły się o to, by wydać je w rodzinnej, wesołej atmosferze.