You are currently viewing Remont mieszkania – kuchnia i schody z kamienia

Remont mieszkania – kuchnia i schody z kamienia

Od dawna planowałam remont mieszkania. To znaczy chciałam zmienić kuchnię. Jednak od momentu gdy chciałam to zrobić do realizacji minęło kilka lat. Po prostu kuchnia moich marzeń była bardzo droga a ja nie chciałam mieć innej.

Może warto zainwestować w schody z kamienia?

schody z kamieniaSkoro chciałam ją zmienić to chciałam by była taka jak ją sobie wymarzyłam. Chciałam także żeby kuchnia ta była praktyczna i niezwykle wytrzymała. Do tej pory w kuchni miałam blat drewniany i wiedziałam, że takiego na pewno nie kupię. Po prostu widać było na nim wiele rys. Gdy uzbierałam już dość dużo pieniędzy szukałam dobrego projektanta kuchni. Jednak w Warszawie jest naprawdę dużo salonów kuchni gdzie można zaprojektować kuchnię i ona w salonie zajmują się już całym wykonaniem. I o to mi chodziło. Chciałam aby w kuchni były blaty granitowe, w sumie czytałam dużo na ten temat. Wiedziałam po prostu, że takie blaty granitowe są niezwykle wytrzymałe. I podobno takie blaty z kamienia są wręcz niezniszczalne. Bardzo ciężko bowiem sprawić by powstała na nich nawet najmniejsza rysa. Myślałam, że te blaty będę musiała zamówić w zakładzie kamieniarskim gdzie robią na przykład schody granitowe do domów. Moja koleżanka zamawiała właśnie schody z kamienia w Warszawie i blaty do kuchni w jednym miejscu. A może by tak zrobić jeszcze schody z kamienia? Można się zastanowić nad tym, ale najpierw warto odwiedzić sklep. I był to podobno najlepszy zakład kamieniarski w całym województwie mazowieckim. Jednak salon kuchni zapewnił mnie, że zajmie się zrobieniem kuchni od a do z. W sumie i dobrze bo tak musiałabym jeździć i załatwiać te blaty gdzieś indziej a na to specjalnie nie miałam ani czasu ani ochoty. Na kuchnię jaką wybrałam miałam czekać około dwóch miesięcy.

Najpierw oczywiście było przeprowadzonych bardzo dużo pomiarów, aby odpowiednio dopasować wszystkie elementy. W sumie trwało to tyle czasu, że zaczęłam się zastanawiać czy wybrałam dobrych specjalistów.