You are currently viewing Student na medal i praca na temat płytek drukowanych

Student na medal i praca na temat płytek drukowanych

Mój student, muszę się pochwalić, dostał stypendium naukowe, oraz grant na badania, które będzie prowadził z najwybitniejszymi umysłami w Japonii. Ma na imię Rafał, projektowanie elektroniki ma chyba we krwi, bo nie tylko wszystko łapał co było mu przekazywane na zajęciach, ale dzięki swojemu wybitnie analitycznemu umysłowi, potrafił na bieżąco wprowadzać poprawki, ulepszać schematy i wzory, które od wielu lat były nieruszane.

Niezwykłe obwody drukowe

obwody drukowaneDla takiego studenta czuje, że moja misja jest spełniona w stu procentach. Kiedyś nawet w ramach wdzięczności za edukację przyniósł mi fenomenalnie wykonane obwody drukowane w taki sposób, że pasują do każdego slotu w komputerze. Powiedział, że to dla niego jest matryca, dzięki której jego projektowanie elektroniki ma sens, dzięki któremu ma nadzieję sprawić, by dostęp do elektroniki z wyższej półki mieli nawet najbiedniejsi obywatele świata. Podziwiam go za jego altruizm i poczucie humanitarność. Tak to mojego studenta, właśnie jego widzieliście na okładce najnowszego magazynu o nauce, tak ten prestiżowy magazyn w którego skład redakcyjny zajmują wspaniali wykładowcy państwowego instytutu nauki. Ech duma mnie rozpiera, kiedy opowiada tam o tym, że rozbudziłem jego pasję do konstrukcji jakie mają płytki drukowane, jakie podzespoły powinno się instalować do najnowszych komputerów, jakie systemy chłodzące. Miałem okazję rozmawiać kilkakrotnie z jego ojcem, jest jeszcze bardziej dumny ze swojego syna.

 

Cieszył się, że projektowanie elektroniki sam mu zaszczepił od najmłodszych lat, ponieważ posiadał dobrze prosperujący zakład naprawy sprzętu RTV i wszystko synowi pokazywał od brzdąca po dorosłego mężczyznę. Obwody drukowane, które opisywał w swojej pracy inżynierskiej były doskonałe. I dały mu rozgłos.

Interesuje Cię elektronika? W takim razie zaptraszam na stronę pcbmax.pl