You are currently viewing Szambo ekologiczne oczami blogera

Szambo ekologiczne oczami blogera

Witam na moim blogu. Cieszę się, że ze mną jesteście, czytacie moje posty i wracacie żeby zobaczyć co się u mnie dzieje. Ostatnio byłem na urlopie na wsi u mojego wujka, który prowadzi gospodarstwo agroturystyczne.

Co trzeba wiedzieć o szambie ekologicznym?

szambo ekologiczne

Świeże jajka, mleko od krowy i to powietrze aż tak nie zanieczyszczone przez auta. Uwielbiam tam spędzać moje wakacje. Wujek zawsze prowadził ekologiczny tryb życia. Jednak zauważyłam, że ostatnio zainwestował w dodatkowe gadżety. W gospodarstwie pojawiła się przydomowa oczyszczalnia ścieków. Spełnia normy unijne i została założona przez znanego producenta w tej dziedzinie. Przydomowe oczyszczalnie ścieków polecane są nie tylko an wsi ale również w miastach. Szczególnie jak ktoś buduje sobie dom od podstaw i zakłada ogród. Oczyszczalnia biologiczna jest wówczas wskazana żeby ją zamontować. Przydomowe oczyszczalnie ścieków sprawiają, że proces oczyszczania jest naturalny. Nie wiem dokładnie w jaki sposób następuje. Postaram się poszukać dodatkowych informacji i następnym razem dokładnie opiszę ten proces. Wujek ma też tanie szambo ekologiczne ale to na działeczce rekreacyjnej, która wynajmuje swoim wczasowiczom. Oczyszczalnia jest tania w utrzymaniu. Wujek powiedział, że firma która zakładała oczyszczalnie dała mu długą gwarancję na zbiornik. Ludzie z miasta przyjeżdżają na wieś żeby sobie po odpoczywać i odpocząć od codziennych stresów. Chcą być poza zasięgiem od telefonów, internetu i ciągłego biegu. W ogródku jest także zbiornik na deszczówkę i wczasowicze sami podlewają rośliny.

Niektórzy chętnie koszą trawę bo na co dzień nie mają takich możliwości lub na przykład nigdy tego nie robili. Niektórzy mają też frajdę gdy mogą wydoić krowę lub pozbierać jajka. Przyznam szczerze, ze ja też najlepiej odpoczywam na wsi.