You are currently viewing Sztuczne zęby akrylowe

Sztuczne zęby akrylowe

Zdrowe zęby są oznaką zdrowia i dobrej kondycji całego ludzkiego organizmu. Wraz z pogarszającym się ich stanem najczęściej spada również odporność człowieka. Dbania o zęby powinno uczyć się od najwcześniejszych lat, aby w dorosłam życiu osoby te cieszyły się ich dobrym stanem jak najdłużej. W życiu jednak zdarzają się sytuacje, których nikt nie jest w stanie przewidzieć na przykład wypadek samochodowy, w którym straci się zęby.

Odporne protezy akrylowe

akryl do protezZęby należą do tych elementów twarzy i ust, na które zwraca się uwagę podczas pierwszego kontaktu. Dla wielu osób mogą być powodem nieustających kompleksów. Brzydkie uzębienie lub jego brak może doszczętnie zniszczyć radość w człowieku. Ich nieestetyczny wygląd będzie powodował, że takie osoby nie będą chciały się uśmiechać oraz śmiać. Medycyna estetyczna również i w tej kwestii poczyniła ogromne postępy. Już dziś oferuje możliwości prostowania oraz wybielania zębów. Dodatkowo pozwala również zamaskować brak zębów poprzez montowanie w ich miejsce sztucznych zębów. Ich rodzajów jest naprawdę wiele. Dopasowywane są ze względu na kolor, kształt czy długość. Ich wytrzymałość i wygląd zależą od wykorzystanych materiałów do ich produkcji. Mogą one być porcelanowe, akrylowe czy kompozytowe. Akryl do protez najczęściej utwardzany jest na zimno. Jest odporny na zadrapania i pęknięcia, dzięki czemu są one bardzo trwałe. Ich przeznaczenie i właściwości w dużej części będą również zależały od zastosowanego sposobu ich wytworzenia.

Akryl należy do materiałów polimerowych o szerokim zastosowaniu. Jego neutralny wpływ na ciało ludzkie powoduje, że znalazł zastosowanie w protezach do zębów. Nie wywołuje on reakcji alergicznych. Protezy wykonane z akrylu charakteryzują się wytrzymałością i szerokim wachlarzem zastosowań.