You are currently viewing Dron ? kupić czy wypożyczyć?

Dron ? kupić czy wypożyczyć?

Drony z każdym rokiem stają się coraz popularniejsze. Nic w tym dziwnego, bo maja naprawdę wiele zastosowań a filmowanie z powietrza przydaje się nie tylko do kręcenia ujęć do filmów. Do czego jeszcze wykorzystywane są drony?

Dron jest przydatny

dron

Można z ich pomocą sfilmować niedostępne tereny, np. bagna na potrzeby filmu przyrodniczego

lub badań naukowych. Można także np. policzyć populację zwierząt, dzięki spojrzeniu ?z góry?. Często wykorzystuje się je w armii do zbadania terenu ? szczególnie gdy zachodzi obawa ataku lub tego, że teren może być zaminowany. Najczęściej jednak wykorzystuje się filmowanie dronem do ujęć filmowych ? ujęcia dużej przestrzeni, szczytów gór, lasów, jeziora z lotu ptaka, ujęcia dużej zbiorowości. Nie tylko w Polsce dron cieszy się popularnością. Jest używany praktycznie na całym świecie. Tak wiele zastosowań daje ogrom możliwości. I tu pojawia się pytanie: czy kupić dron polska czy wypożyczyć, gdy zajdzie taka potrzeba? Mimo, że filmowanie dronem daje dużo frajdy i możliwości to jednak zakup drona do tanich nie należy. Dlatego pozostaje inna opcja: wypożyczenia. Istnieją specjalne punkty, które dysponują zróżnicowanym sprzętem filmowym i każdy kto ma odpowiednią sumę pieniędzy może wypożyczyć. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. : filmowaniem dornem Śląsk lub filmowaniem dronem Katowice i już pojawią się punkty, które dysponują wypożyczeniem takiego sprzętu. Inną możliwością jest wypożyczenie drona od ekipy filmowej, która wykorzystuje drona do swoich potrzeb.

Część profesjonalnych operatorów decyduje się na zakup drona, szczególnie do filmowania ślubów i filmów w Polsce. Jak widać możliwości jest kilka, jeśli więc zależy nam na dobrych ujęciach z powietrza, warto zainteresować się, gdzie można kupić lub wypożyczyć dron.