You are currently viewing Funkcjonalna kabina prysznicowa

Funkcjonalna kabina prysznicowa

Wykończenie małej łazienki to nie lada wyzwanie dla każdego architekta. Żeby mogła spełniać swoje funkcje, w łazience powinna zaleźć się pralka, toaleta, umywalka, mała szafka na kosmetyki, kosz na pranie i? w tym wypadku ? najlepiej ? prysznic, który zajmuje znacznie mniej miejsca niż wanna.

Zaleta kółek do kabin prysznicowych

Kółka do kabiny prysznicowejŻeby zmaksymalizować funkcjonalność naszej małej łazienki, możemy pokusić się o kilka ciekawych rozwiązań. Możemy wyposażyć ja w małą, aczkolwiek pojemną i wydajną pralkę. Toaletę można wbudować w ścianę ? to rozwiązanie wymaga zbudowania specjalnego rusztowania, na którym zawiesimy muszlę, co zabierze nam trochę przestrzeni, jednak tym samym stworzymy praktyczną półkę, na której postawimy kosmetyki lub ulubioną świecę zapachową. Ściany można wykorzystać także do tego, żeby zamontować na nich ergonomiczne półki. Jednak największe możliwości stwarza prysznic. Jeśli tylko pozwala nam na to instalacja hydrauliczna, najlepiej jest pokusić się o prysznic bez brodzika ? taki, który wystarczy zawiesić, i przy którym wystarczy wybudować odpowiednią szklaną osłonę. Jeśli brodzik jest nieunikniony wtedy na naszą przestrzeń wpływ będzie miało to, z jakich drzwi skorzystamy ? najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem będą drzwiczki przesuwne, które są alternatywą dla tych otwieranych na zewnątrz, które dodatkowo zabierają przestrzeń. Drzwiczki są wyposażone w kółka do kabiny prysznicowej, które pozwalają na sprawne przesuwanie ich w trakcie użytkowania ? taki mały szczegół może znacząco wpłynąć na aranżację całego naszego wnętrza.

Wykończenie małej łazienki najlepiej zatem rozpocząć od wyboru właściwej kabiny prysznicowej. Kiedy w grę wchodzi mały metraż mieszkania, żadne pieniądze nie załatwią na lepszego komfortu życia ? potrzeba po prostu dobrego pomysłu.