You are currently viewing Rajd na rowerach holenderskich w naszym mieście

Rajd na rowerach holenderskich w naszym mieście

Od ponad dwóch lat w naszym mieście organizowany jest rajd rowerowy w różnej kategorii wiekowej. Tak to wszystko zorganizowano by każdy mógł wziąć w tym udział bez względu na wiek. Stworzono cztery kategorie wiekowe.

Rowery holenderskie stały się popularne

rowery holenderskiePierwsza odnosi się do dzieci w wieku od 7 lat do 15 lat. Drugą grupę stanowi młodzież, czyli osoby powyżej 15 lat do 20 lat. Potem zaczyna się już trzecia kategoria dorośli. A na samym końcu mamy osoby starsze. Większość zazwyczaj ma rowery miejskie na tych rajdach. Ale zdarza się, że są i inne rodzaje rowerów. W regulaminie tych rajdów nie ma konkretnie powiedziane jaki trzeba mieć rower, albo jaki jest zabroniony. To przede wszystkim ma być zabawa oraz rodzaj roweru nie wpływa przecież na wynik w rankingu. Raczej to osoba, która prowadzi rower decyduje na którym miejscu się znajdzie. Od jej siły oraz wytrzymałości. Ale musze powiedzieć, że na pewno rowery elektryczne nie mogą brać udziału w tych rajdach, to by było po prostu nie uczciwe. Z reszta nikomu raczej by nie przyszło do głowy by taki rower brać ze sobą na taki rajd. A jak sklepy rowerowe w tym czasie podnoszą swoje obroty. Każdy chce zając wysokie miejsce, nawet jeśli w ostateczności to tylko zabawa to oraz tak chce coś ulepszyć w sowim rowerze, sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Dlatego odwiedzany jest sklep rowerowy, by na przykład zakupić jakieś części. Jak już wspomniałam to miejskie rowery wiodą prym na tych rajdach, ale w ostatnim czasie przeważają też tradycyjne rowery holenderskie. One odrobinę różnią się wyglądem od tych miejskich.

Jak to bywa w takich rajdach, to zawsze przewidziana jest jakaś nagroda główna. I tak tutaj jest i to w każdej kategorii wiekowej. Wiadomo są puchary, dyplomy, wyróżnienia, a dla najmłodszych są i jakieś łakocie.