You are currently viewing Samodzielny remont mieszkania – ważna hydrofobizacja betonu

Samodzielny remont mieszkania – ważna hydrofobizacja betonu

Wszyscy lubimy nowe pachnące mieszkania, ale co zrobić, gdy stać nas tylko na mieszkanie do remontu w starym budownictwie, trzeba dobrze zaplanować prace i wziąć się do roboty. Powstało pytanie, jak szpachlować stare ściany i stary sufit?

Hydrofobizacja betonu – pamiętajmy o niej podczas remontu

hydrofobizacja betonu

Do tego jeszcze, co zrobić z podłogą, gdy pod nogami tylko stara wylewka betonowa? Pomysłów było brak, więc udaliśmy się do jednego ze sklepów budowlanych, aby zasięgnąć języka i dokonać zakupu potrzebnych materiałów i narzędzi do szpachlowania. Trafiliśmy na doświadczonego sprzedawcę, który spokojnie i profesjonalnie poinstruował nas, co po kolei musimy wykonać. Należało zacząć od ścian i sufitów, więc narzędzia do szpachlowania bardzo się przydały. Szpachelkami zdrapaliśmy stare farby, następnie szczotką oczyściliśmy powierzchnię, ubytki w ścianach uzupełniliśmy szpachlówką, którą nanosiliśmy szpachelkami. Po wyschnięciu tej masy, odbyło się jej szlifowanie packą wyposażoną w papier ścierny, gruntowanie powierzchni odbyło się za pomocą pędzla. Nakładanie gładzi szpachlowej nie było łatwe i zajęło nam trochę czasu, ale dobre narzędzia do szpachlowania bardzo ułatwiły nam pracę. Gdy przeszliśmy do podłogi, postanowiliśmy użyć zakupionych preparatów służących do zabezpieczeń betonu, czyli hydrofobizacja betonu oraz impregnacja betonu.

Postępowaliśmy zgodnie z instrukcją i nanosiliśmy środki za pomocą wałków. Dzięki tym zabiegom uchronimy podłoże betonowe przed wilgocią i gniciem, a panele, które położymy na wylewkę będą nam długo służyły. Byliśmy z siebie dumni.

O tym jak prawidłowo zadbać o hydrofobizację betonu można przeczytać na – http://www.e-materialy.com