You are currently viewing Warianty gwoździarek ręcznych

Warianty gwoździarek ręcznych

Ręczny montaż elementów konstrukcyjnych, które muszą być łączone za pomocą gwoździ jest niezwykle męczący i nużący, jak może powiedzieć każdy pracownik budowlany czy osoba montująca meble. Jest to jednocześnie najczęściej wykonywane zadanie, uważane za czynność tak podstawową, iż niemal nie przyciąga ona żadnej uwagi.

Gazowe narzędzie do wbijania gwoździ

gwoździarka na gazProblemy pracowników zostały jednak zauważone przez wiele firm produkujących narzędzia pneumatyczne, toteż gwoździarki, czyli narzędzia do wbijania gwoździ za pomocą ciśnienia, generowanego przez sprężony gaz są obecnie bardzo poszukiwane i rozpowszechnione. Typowa gwoździarka na gaz umożliwia montaż elementów, najczęściej drewnianych, w błyskawicznym tempie. Prace z jej użyciem przeprowadzane są znacznie szybciej niż mógłby je wykonywać dowolny pracownik fizyczny. Mają one dość duże gabaryty, które po bardzo długim czasie pracy mogą okazać się dość niewygodne, aczkolwiek rzadko zdarza się by zadania wykonywane były na tyle długo by gwoździarki zaczęły przeszkadzać załodze wykonującej prace z ich użyciem. Najprostsze gwoździarki to małe urządzenia, mające wielkość zbliżoną do standardowej wkrętarki i nieco podobne do takowej z wyglądu. Są lekkie i poręczne, aczkolwiek przeznaczone są do lekkich prac, i nie mają pokaźnej mocy dużych urządzeń.

Ciężkie, masywne gwoździarki, natomiast, służą do przebijania bardzo twardych powierzchni, i używają zdecydowanie silniejszego gazu napędowego, najczęściej będącego mieszanką dwutlenku węgla i podobnej substancji sprężonej. Duże gwoździarki służą zazwyczaj do pracy z bardzo twardym betonem czy stalą, toteż znacznie częściej używane są na placach budowy niż małe gwoździarki, które znacznie lepiej sprawdzają się podczas zadań wykończeniowych.