You are currently viewing Dobry materac kokosowy

Dobry materac kokosowy

To na czym śpimy ma kluczowe znaczenie dla naszego kręgosłupa i ogólnie naszego zdrowia. Szczególnie w przypadku osób cierpiących na różne schorzenia, powinny dobierać podłoże o odpowiednim stopniu twardości.

Z czego są zbudowane materace kokosowe?

Materac kokosowyDo najpopularniejszych rodzajów materacy, które wybierają klienci należą piankowe i sprężynowe. Ostatnio modny stał się innowacyjny materac kokosowy, który łączy w sobie materac z pianki termoelastycznej, sprężyn kieszeniowych, lateksu, albo bonelowych, z dodatkiem maty kokosowej. Aby nasz sen był długi i niezakłócony, to musimy mieć dobrze dobraną twardość materaca do naszych preferencji i ewentualnych schorzeń. Dla osób lubiących spać na brzuchu, najlepsze są twarde materace, które nie odkształcają się. Jeżeli lubimy spać na plecach, to najlepiej jest wybrać miękki, albo średnio twardy materac, który zapewni optymalne podparcie dla naszego kręgosłupa. Warstwa włókien kokosowych ma za zadanie nadać materacowi twardości. Kokos jest naturalnym surowcem zapewniającym właściwą wentylacje, dzięki czemu nie spocimy się, a wewnątrz materaca nie będą się gromadziły bakterie i grzyby. Warstwa kokosu zabezpiecza przed wilgocią, która może się pojawić, jeżeli nie będziemy odpowiednio zabezpieczać materaca. Materace z warstwą z kokosa są wyjątkowo trwałe i odporne na odkształcenia, więc będą nam służyć przez wiele lat. Mogą na nim spać także małe dzieci, które wymagają twardego podłoża ze względu na formujący się kręgosłup i konieczność jego podparcia.

Materace możemy kupić w rozmiarze pasującym do jednoosobowego i dwuosobowego łóżka i często tez posiadają różną wysokość. W zależności od ramy łóżka, możemy go dopasować do naszych potrzeb. Większość modeli posiada dwuletnią gwarancję producenta.