You are currently viewing Parawany do wykorzystania w mieszkaniu

Parawany do wykorzystania w mieszkaniu

Może nie są najważniejszym elementem wystroju mieszkania, ale jeśli są, to dobrze spełniają swoją funkcję. Parawany, bo o nich mowa, zdarza się zobaczyć w wielu miejscach, najczęściej w gabinetach lekarskich albo w hotelach czy restauracjach. Okazuje się jednak, że praktyczne i estetyczne funkcje mogą pełnić w domu każdego z nas.

Wiele funkcji pokojowego parawanu

parawan pokojowyZacznijmy od łazienki. Dzięki parawanowi możecie w niej oddzielić na przykład wannę od toalety. Albo schować kosz z praniem. Udanym rozwiązaniem do mieszkania lub domu jest także parawan pokojowy. W salonie możecie dzięki niemu ukryć na przykład bałagan, ewentualnie oddzielić część jadalną od wypoczynkowej. Dzięki prostemu zabiegowi, czyli postawieniu parawanu, z salonu mogą się zrobić dwa pomieszczenia. Ten element można wykorzystać również w pokoju dzieci. Jeśli dwójka maluchów dzieli jedno pomieszczenie, to jest szansa odgraniczyć powierzchnię tak, by każde dziecko cieszyło się swoją częścią. Nawet w sypialni znajdzie się miejsce na parawan. Jeśli pokój jest mały, to często nie ma w nim miejsca choćby na dużą szafę czy komodę. Wtedy można postawić wieszak, ale żeby delikatnie go ukryć, warto ustawić parawan. Zresztą, parawany mogą dziś pełnić także funkcję estetyczną. Można je kupić w wielu wzorach i kolorach, a nawet w różnych stylach. Będą więc świetnie wyglądać w różnych aranżacjach. Mogą wręcz idealnie uzupełnić wnętrze i jego charakter. Kto wie, może jeśli na początku będziecie podchodzić do nich z dystansem, to niewykluczone, że po jakimś czasie trudno wam będzie sobie wyobrazić bez nich pokój.

Parawany dwu, trzy, a nawet pięcioczęściowe można dziś znaleźć w wielu sklepach. Choćby dlatego znajdą one zastosowanie w wielu sytuacjach. Z pewnością będą praktycznym elementem wystroju. Dzięki kolorom i wzorom okażą się także estetycznym uzupełnieniem pokoju.