You are currently viewing Wybieramy nowoczesne donice na duże kwiaty

Wybieramy nowoczesne donice na duże kwiaty

Coraz częściej w przydomowych ogródkach, które stają się oazami ciszy i spokoju zamiast znanych wszystkim odmian roślin spotykamy egzotyczne okazy. Ze względu na klimat z chłodnymi zimami muszą być uprawiane w nowoczesnych dużych donicach.

Duża donica do nowoczesnego ogrodu

nowoczesne donice dużeEgzotyczne, wysokie rośliny robią ogromne wrażenie na gościach zaproszonych do ogrodów, które z nieśmiałych kwietnych ogródków przeradzają się w ostoje spokoju z luksusowymi meblami ogrodowymi. Wielkie palmy czy awangardowo przycięte iglaki wymagają odpowiednich temperatur, jakie może im zapewnić wyłącznie zimowanie w pomieszczeniach. Dlatego potrzebują też odpowiedniego miejsca w którym zostaną posadzone. Bezdyskusyjnie nowoczesne donice duże są idealne do uprawy tego typu roślin. Ponadto są tak zaprojektowane, aby sprzyjać zarówno roślinie, jak i ogrodnikowi. Projektanci stworzyli ogromne donice z systemem odprowadzającym wodę, aby zapewnić maksymalnie najlepsze warunki wegetacyjne, bez zbytniego namoczenia gleby, które mogłoby zaszkodzić delikatnemu gatunkowi. Na uwagę zasługuje również nowoczesny design dużych donic ogrodowych, jakie można kupić w sklepach internetowych. Ich proste formy idealnie komponują się z ultrawygodnymi meblami o nowoczesnym designie. Natomiast kolorystyka przypomina kolory ziemi: beże, brązy, nieco chłodniejsze szarości i czernie są tak uniwersalne, że sposobają się zarówno posiadaczom huśtawek-kokonów jak i rattanowych wypoczynków z ogromną ilością poduszek.

Najmodniejsze są nowoczesne donice duże wykonane z naturalnych surowców. Plastikowe skrzynki i lejkowate doniczki straciły swoją pozycję i ustępują miejsca kruchym, ale stanowczym w formie glinianym lub melaminowym donicom, które surowym wykończeniem wpasowują się w nowoczesne trendy.