You are currently viewing Dziecko i jego potrzeby

Dziecko i jego potrzeby

Wiadomo, że kiedy rodzi się dziecko, wówczas świat całej rodziny wywracany jest do góry nogami. Mama, która się go spodziewa z pewnością będzie czuła się inaczej. Najbardziej to ona będzie miała wywrócone życie.

Dzieci zazwyczaj mają dużo większe potrzeby niż choćby młodzież

dzieciNie dość, że hormony będą buzowały, to jeszcze jej ciało będzie się maksymalnie zmieniać. Ale kiedy dojdzie już do tego magicznego dnia, kiedy na świecie pojawi się maleństwo, wówczas cały świat zmieni sią dla całej rodziny. Zanim jednak nadejdzie ten czas będziemy mieć całe dziewięć miesięcy na planowanie naszego nowego życia. Co ważne musimy maluszkowi kupić wiele rzeczy, aby razem z nami dobrze mu się żyło. Cześć rzeczy młoda mama może kupić po porodzie, kiedy dojdzie zupełnie do siebie, jednak część powinna kupić wcześniej. Mam tutaj na myśli łóżeczko drewniane z pościelą dla niemowląt, w którym maleństwo będzie spało od pierwszych chwil swojego życia. Ten mebel jest niezbędny, jeżeli nie chcemy, żeby dziecko spało z nami od pierwszego dnia pobytu w domu. Może się to obrócić przeciwko nam, ponieważ dziecko przyzwyczai się do bliskości obojga rodziców i nie będzie później chciało spać w łóżeczku drewnianym z pościelą dla niemowląt. Może dla matki, która kocha bezgranicznie swoje dziecko nie będzie to problem, jednak dla ojca, który po pewnym czasie będzie oczekiwał pieszczot może to być kłopotliwe. Dlatego tak ważne jest to, aby łóżeczko pojawiło się zanim pojawi się maluszek. Jeżeli będzie to dziewczynka, to z pewnością prędzej czy później będzie musiał pojawić się w naszym domu wózek dla lalki, bo przecież jest to atrybut każdej małej dziewczynki. Taki wózek dla lalki może pojawić się, kiedy nasza córka będzie miała już kilka miesięcy. Wiadomo bowiem, że w pierwszych miesiącach życia nie będzie się nim interesowała. Posiadanie dziecka jest nie lada wyzwaniem dla każdej rodziny.

A jeszcze większym, jeżeli matka będzie je wychowywała sama, bo niestety często się tak zdarza w ostatnich czasach, szczególnie kiedy matkami zostają nastolatki, które spędziły na imprezie jedną noc z chłopakiem.

Więcej informacji pod adresem: http://izikids.pl