You are currently viewing Hodowle, pseudohodowle i doskonałe strzyżenie psów

Hodowle, pseudohodowle i doskonałe strzyżenie psów

Ostatnio w Polsce mamy prawdziwy zalew pseudohodowli. Zwierzęta w nich są wciąż ponownie zapładniane, nikt po nich nie sprząta i żyją w skrajnie złych warunkach. Czasem się zastanawiam jak dla pieniędzy, ludzie są w sanie zrobić taką krzywdę drugiej istocie.

Doskonałe strzyżenie psów nie zawsze stosowane

doskonałe strzyżenie psówJednak takie hodowle wręcz kwitną. Ludzie zachęceni niskimi cenami rasowych piesków i kotów, masowo kupują swoich pupili. Być może u nich te zwierzaki zaznają szczęścia, ale nie wiadomo czy takiej adopcji dożyją. Ile razy suczka może rodzić i zasilać kieszenie takiego hodowcy? Gdy już przestanie być przydatna, zostanie wyrzucona lub oddana do schroniska. Na pewno nie zabiorą jej na doskonałe strzyz?enie pso?w, nie dadzą dobrej karmy i nie zaopiekują się należycie. Suczka czy kotka zaraz po porodzie potrzebuje sporej dawki jedzenia by wykarmić swoje młode. Gdy nie będzie go dostawała, zapewne umrze. Tacy pseudohodowcy wcale się jednak tym nie przejmują. Im nie zależy na szczęściu tych zwierząt, lecz na własnym zarobku. Dla jednych fryzjer dla psa to normalność. Troszczą się o swoje zwierzęta, wydają na nie spore sumy i są idealnymi klientami dla pseudohodowców. Jednego dnia psi fryzjer, a kilka dni wcześniej brodzenie we własnych odchodach. Szczeniaki może i znajda nowy dobry dom, lecz pomyślmy o suczkach i kotkach, które muszą wydawać tyle młodych na świat. One gasną w oczach i często przepłacają to wszystko życiem. Im nawet fryzjer dla pso?w, SPA i wszystko razem wzięte nie wynagrodzi tego cierpienia. W każdym mieście jak Krako?w czy Bydgoszczy, są takie pseudohodowle. Póki będziemy tam kupowali, one nigdy nie znikną.

Mimo, że jest to w Polsce karalne, to wciąż omijane są prawne konsekwencje. A zwierzęta tam umierają, gdyż nikogo tak naprawdę nie obchodzą. Nie pozwólmy by były skazywane na taki los.