You are currently viewing Mazury, dzika przyroda i czarter jachtów

Mazury, dzika przyroda i czarter jachtów

Mazury to jeden z bardziej atrakcyjnych regionów geograficzno-przyrodniczych w Polsce. Znany z piękna krajobrazów i urokliwych zakątków, budzący zachwyt turystów z całego świata. Mazurski Park Krajobrazowy zajmuje ogromny obszar i jest pełen okazów rzadko występujących zwierząt i roślin.

Czarter jachtów na Mazurach – sposób na wypoczynek

czarter mazury

Niektóre pomniki przyrody można podziwiać w pełnej okazałości. Słynna Zakochana Para lub Dąb Diany to oryginalne drzewa, a można spotkać także głazy z okresu zlodowacenia o niezwykłych wymiarach. Aby poznać piękno przyrody na Mazurach, warto zainteresować się żeglarstwem. Czarter jachtów to wygodna opcja dla osób, które nie mają własnej łodzi, a chcą spędzić tydzień pływając po jeziorach. Porty dla jachtów są zlokalizowane w najpiękniejszych miejscach regionu np. w Giżycku. Czarter jest wygodny, a przy podziale kosztów na grupę, nie jest droższy, niż standardowy wynajem kwatery. Żeglowanie umożliwia dotarcie w najbardziej dzikie zakątki jezior i rzek w regionie. Rezerwaty krajobrazowo-leśne jakie można w ten sposób zobaczyć, urzekają swoją roślinnością i ptactwem. Rzeka Krutynia zachwyca czystą wodą, a nad jeziorem Łuknajno spotkać można łabędzia niemego. Mazurski Park Krajobrazowy to atrakcja dla dzieci, które mogą poznać w ten sposób przyrodę na ścieżkach edukacyjnych. Dostępne są dla turystów też parki dzikich zwierząt oraz pomnikowe dęby w rejonie miejscowości Ukta. Aby poznać dziką przyrodę na Mazurach, warto wcześniej zaplanować pobyt, uwzględniając wszystkie atrakcje wokół miejsc, w których planujemy być.

Jezioro Śniardwy zwane mazurskim morzem, przyciąga turystów na Półwysep Szeroki Ostrów z uwagi na charakterystyczne, klifowe brzegi. Na terenie Parku zostały też utworzone obszary Natura 2000, specjalnie chronione, jeden z nich to Puszcza Piska.

Wiele ciekawych ofert na czarter jachtów na Mazurach można znaleźć na – www.nfuncharter.pl