You are currently viewing Motoreduktory i ich sprzedaż oczami webmastera

Motoreduktory i ich sprzedaż oczami webmastera

Nie zawsze projektowanie stron internetowych jest proste, rzadko kiedy można być szablonowym. Ostatnio stronę zamówiła hurtowania, która posiadała różnego rodzaju napędy, w tym motoreduktory, wszelkiego typu koła zębate, pasy klinowe, smary, układy hamulcowe. 

Strona o motoreduktorach

motoreduktor

Całkiem poważna sprawa. Wiecie jak jest, jak tworzysz stronę na temat produktów, a słowo motoreduktor widzisz pierwszy raz na oczy. Pierwsze co zrobiłem to zacząłem czytać uważnie jakie możemy spotkać różne mechanizmy tego typu. Dowiedziałem się, że jednym z najpopularniejszych układów są motoreduktory walcowe, które montowane są w wielu układach silnikowych i oparte są na kołach zębatych. Postanowiłem zatem umieścić animację na tronie internetowej i pokazać jak taki motoreduktor walcowy działa, dzięki temu nie tylko moja strona będzie miała wymiar handlowy, ale też edukacyjny. Kierownik hurtowni, powiedział, że ten pomysł jest świetny, bo uczniowie wydziałów technicznych będą odwiedzali naszą stronę aby się czegoś dowiedzieć, natomiast w przyszłości będą zamawiać motoreduktory ze strony z której się o nich dowiedzieli. Był przekonany, że jest to najlepsza strategia marketingowa, że młodzi ludzie będą wiedzieć czym jest motoreduktor z naszej strony, a dzięki temu nawet swoim bliskim poszukującym takiego urządzenia będą od razu komunikować, że jak motoreduktor walcowy to od razu w tej hurtowni warto zamawiać. Sam nie zdawałem sobie sprawy, że to może tak świetnie wyjść.

Okazało się, że dzięki tej stronie internetowej sprzedaż takich urządzeń jak motoreduktory zwiększyła się o kilkanaście procent już w pierwszym kwartale. Znakomita część zamówień pochodziła ze sklepu internetowego, jaki stworzyłem dla tej hurtowni. Motoreduktory się dobrze tu sprzedają. Jestem dumny.