You are currently viewing Negocjacje w związku z wycinką drzew

Negocjacje w związku z wycinką drzew

W mojej firmie pracowałem bardzo długo, gdy prezes postanowił powierzyć mi jedno z najbardziej odpowiedzialnych zadań, które miało przełożyć się na to czy firma odbije się od dna, czy jednak niestety trzeba będzie już niedługo szukać nowej pracy.

Wycinka drzew i ważne formalności

Wycinka drzewMoim zadaniem było wziąć udział w przetargu ogłoszonym przez państwową spółkę, w którym w grę wchodził kontrakt na najbliższe dwa lata. Musiałem wynegocjować dobrą cenę, ale jednocześnie uważać na to, by inne firmy nie przebiły moich ofert. Polecana wycinka drzew w Rybniku obecnie nie była już branżą, w której pojedyncze firmy mogły dyktować ceny. W samym Rybniku już od jakiegoś czasu trwała niemalże wojna cenowa pomiędzy kilkoma firmami, spośród których każda chciała mieć cały rynek dla siebie. W tych warunkach prowadzenie negocjacji na pewno nie należało do rzeczy prostych, zwłaszcza, że w negocjacjach najwięcej znaczyła cena. W związku z tym przygotowałem się dobrze do nadchodzącego zadania. Dowiedziałem się wszystkiego na temat tego, jak obecnie wygląda sprzedaż drewna każdego rodzaju, do tego stopnia, że wiedziałem wszystko nawet na temat tego, jak wygląda sprzedaż drewna kominkowego. Oczywiście i drewno kominkowe należało do naszych kompetencji, i sam osobiści wielokrotnie sprzedawałem i podpisywałem kontrakty na drewno kominkowe właśnie, w tym jednak przypadku chodziło co inny rodzaj drewna. Ważne było, by firma zdobyła kontrakt i by wycinka drzew jak najszybciej się rozpoczęła. Gdy dotarłem na miejsce okazało się, że moje obawy były przesadne.

Większość z naszych największych rywali nie przysłała nawet swojego przedstawiciela myśląc zapewne, że i tak nie mają szans, ci zaś którzy przyszli albo proponowali wysokie ceny, albo też podejrzanie niskie. Dzięki mojemu przygotowaniu udało mi się wygrać przetarg. Wycinka drzew ruszyła miesiąc później. W swojej firmie byłem bohaterem.