You are currently viewing Tablica na pomniku granitowym

Tablica na pomniku granitowym

Decyzja o upamiętnieniu bliskiej zmarłej osoby przychodzi szybko i niedługo po pogrzebie, więc udajemy się do zakładu kamieniarskiego. Jednak z wizytą można się trochę wstrzymać, aby zastanowić się, czego oczekujemy, jakie mamy preferencje i co życzyłby sobie zmarły.

Napis na pomnikach granitowych może zainspirować

pomniki granitoweW Toruniu niektóre nagrobki granitowe posiadają delikatne zdobienia, ale są też takie, które są bogato zdobione i wyglądają bardzo efektownie, warto zastanowić się, jaką osobą był zmarły, czy towarzyską, wytworną czy skromną. Dobrze jest wybrać się na spacer po cmentarzu i pooglądać stojące już ładne pomniki granitowe, wtedy może któryś z nich nas zainspirować i pójdziemy do kamieniarza z gotowym projektem. Trzeba przyznać, że kujawsko-pomorskie cmentarze, są zadbane a nagrobki utrzymane w bardzo dobrym stanie, tak, więc mogą one stanowić doskonałe natchnienie. Możemy również wykonać zdjęcia telefonem, aby w domu przemyśleć wszystko na spokojnie. Jednak, gdy znajdziemy się w zakładzie kamieniarskim to galeria wzorów i kolorów nas tak pochłonie, że staniemy przed trudną decyzją. Wybór jest duży, ponieważ mamy do dyspozycji nagrobki skromne, proste a także wyjątkowe i efektowne z wieloma ozdobnikami. Kamieniarz będzie starł się służyć radą i pomocą, próbując wyczuć nasze preferencje, jednak końcowy wybór musi należeć do rodziny zmarłego. Jeżeli rodzinie zależy na szybkim wykonaniu zlecenia, może wybrać egzemplarz z wystawy i montaż odbędzie się szybko. Jednak nie tylko same nagrobki granitowe trzeba wybrać, należy też podjąć inną ważną decyzje a mianowicie tablicę napisową, która będzie informowała wszystkich, kto w tym grobie jest pochowany, osoby rzadko odwiedzające cmentarz w Toruniu, na podstawie tablicy odnajdą swoją rodzinę. Tablica zawiera przede wszystkim dane o osobie zamarłej, jednak można umieścić tam grawerunki przedstawiające wizerunek Jezusa lub Matki Bożej, ponadto może się tam znaleźć zdjęcie pochowanego.

Pomniki granitowe, na których umieszcza się tablice występują w różnych odcieniach, jak również litery mogą być srebrne, złote, białe i czarne, możemy zasięgną porady kamieniarza, który posiada wiedzę, jakie wykończenie będzie najodpowiedniejsze. Konsultacje z fachowcem nic nie kosztują a jego wiedza jest niezastąpiona.

Więcej informacji na: https://www.pracowniakamieniarska.pl/