You are currently viewing Najpopularniejsze lampy dzisiejszych czasów

Najpopularniejsze lampy dzisiejszych czasów

  • Post author:
  • Post category:Wnętrza

Oświetlenie jest bardzo ważnym elementem, który często ogrywa kluczową rolę w aranżacji danego pomieszczenia. Dana lampa spełnia nie tylko funkcję dekoracyjną, ale też tworzy klimat poprzez podświetlanie konkretnych miejsc. W dzisiejszej architekturze panuje prawdziwa mieszanka stylów. Coraz częściej, jednak, klienci sięgają po nowoczesny design.

Nowoczesne lampy w klasycznych wnętrzach

lampy sufitowe spotlineWspółczesna architektura wnętrz to temat rzeka. A aranżacjach czerpie się inspiracje z praktycznie wszystkich minionych epok i łączy się je często z nowoczesnymi elementami. Bardzo dużą rolę w dzisiejszych czasach, ogrywa oświetlenie we wnętrzach. Pełni ono dwie funkcje. Po pierwsze tworzy różny klimat, w zależności gdzie ustawimy daną lampę, jakim światłem będzie świeciła i jak to światło będzie intensywne. Aby móc tworzyć rozmaite nastroje umieszcza się w pomieszczeniach dużą ilość lamp. Drugą funkcją lamp jest to, że tworzą swoistą dekorację. Co prawda nie ma na ten moment jakiegoś dominującego stylu, jak chodzi o lampy, jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne kształty. Bardzo prosty, nowoczesny design mają na przykład lampy sufitowe spotline, które można spotkać w bardzo wielu domach. Mają one zazwyczaj bardzo geometryczne kształty i stonowane kolory. Pasują one przede wszystkim to prostych, jasnych wnętrz, jednak projektanci coraz częściej pozwalają sobie na mniej lub bardziej udane eksperymenty i łączą nowoczesne lampy z bardziej klasycznym wystrojem.

Projektując wnętrze musimy pamiętać o tym, że bardzo ważną rolę odgrywa w nim odpowiednie oświetlenie. Z jednej strony buduje ono nastrój, z drugiej strony lampa sama w sobie jest też elementem dekoracyjnym. Mimo popularności wielu stylów w dzisiejszych czasach zaczynają dominować projekty nowoczesnych, prostych lamp.