You are currently viewing Uzależnienie od hazardu i specjalne ośrodki leczenia

Uzależnienie od hazardu i specjalne ośrodki leczenia

  • Post author:
  • Post category:Zdrowie

Gra w karty jest bardzo ekscytująca i daje dużo adrenaliny. Tak samo jest z wszystkimi grami hazardowymi. Jednak jeśli wiemy, że nie stać już nas na grę, ale dalej to robimy, możemy uważać to za znak. Jest to najbardziej podstawowa oznaka tego, że przyda nam się dobra terapia. W specjalnym ośrodku jest ona bardzo skuteczna. Gdyby nie fakt, że sam przez nią przeszedłem, chętnie bym się o to założył.

Terapia w ośrodkach leczenia nałogów hazardowych

ośrodki leczenia uzależnień od hazarduTerapia od gier hazardowych jest prawie w całości oparta na psychoanalizie. Ośrodki leczenia uzależnień od hazardu korzystają z leków tylko po to, by łagodzić skutki odstawienia gier losowych. Pacjent ma wiele czasu na to, by przejść przez każdy etap kuracji. Pierwszy z nich to podstawowe rozpoznanie. Trzeba określić, z czym dany człowiek ma największy problem. Leczenie uzależnionego człowieka od gier losowych jest inne, niż w przypadku kart. W ośrodkach należy również zbadać motywacje do gry. Najczęściej bazuje się na tym, co kierowało daną osobę do tego, by zagrać pierwszy, drugi, trzeci raz. Często okazuje się, że nie chodzi wcale o sprawy związane z bogaceniem się. Może to być brak adrenaliny. Po rozpoznaniu problemu korzysta się z metod psychoanalitycznych, które pozwalają osobie uzależnionej zmotywować siebie do odstawienia gier. To najlepsza metoda na to, by pacjent nauczył się utrzymywać samokontrolę.

Nie trzeba zastanawiać się tym, czy w danym ośrodku na pewno jest odpowiednio wykwalifikowana kadra. Jest to obowiązek każdej instytucji tego typu, aby zadbać o personel z wysokimi kwalifikacjami. To decyduje o tym, czy terapie przeprowadzone w ośrodku są skuteczne. Jednakże osoba skierowana do ośrodka powinna mieć dużo nadziei, gdyż ona ułatwia wychodzenie z tego uzależnienia.