You are currently viewing Wskazania do rehabilitacji kręgosłupa

Wskazania do rehabilitacji kręgosłupa

Po urazach rdzenia kręgowego, usługi wczesnej rehabilitacji rozpoczynają się, gdy stan zdrowia pacjenta przestaje wymagać opieki na OIOM i możliwy jest transfer do oddziału ostrej opieki lub bezpośrednio do oddziału rehabilitacyjnego. Natomiast rehabilitacja osób z chorobami kręgosłupa niezależnymi od urazów rdzenia, mogą być przeprowadzane bezpośrednio po skierowaniu chorego przez lekarza.

Rehabilitacja w problemach z kręgosłupem

rehabilitacja kręgosłupa łódźFizjoterapeuci leczą niepełnosprawności wynikające z upośledzenia ruchowego i sensorycznego. Ich celem jest pomóc ludziom zwiększyć siłę i wytrzymałość, poprawić koordynację, zmniejszyć spastyczność, utrzymać mięśnie w sparaliżowanych kończynach, chronić skórę przed odleżynami i uzyskać większą kontrolę nad czynnością pęcherza i jelit. Fizjoterapeuci uczą również technik korzystania z urządzeń wspomagających, takich jak wózki inwalidzkie, laski lub szelki. Oprócz praktycznych ćwiczeń i zabiegów, fizjoterapeuci kształcą także ludzi, aby dbali o siebie. Mogą oni również pracować ze stawami i zwiększać ich zakres ruchu, a także stosować metody, takie jak ultradźwięki, gorące okłady i lód. Jednym z kluczy do powrotu do zdrowia po epizodzie bólu pleców lub zabiegu chirurgicznego i uniknięcia przyszłych nawrotów bólu pleców jest prowadzenie odpowiedniej rehabilitacji i ćwiczeń. Kompleksowy schemat ćwiczeń powinien obejmować połączenie rozciągania, wzmacniania i aerobowego kondycjonowania pleców i ciała. Rehabilitacja kręgosłupa łódź pozwala dobrać przez specjalistę indywidualną ścieżkę leczenia.

Ponad 80% dorosłych doświadcza jakiejś formy bólu pleców, która ograniczy ich zdolność do wykonywania codziennych czynności w domu, w pracy lub w czasie wolnym. Ból pleców może być spowodowany urazem, urazem lub degeneracją w miarę starzenia się osoby. Może być tępy lub ostry, przerywany lub stały. Ale dla tych, którzy cierpią z powodu bólu pleców, może to być wyniszczający, frustrujący i trudny stan do radzenia sobie.