You are currently viewing Zajęcia z kulturoznawstwa i zachwyt nad meblami kolonialnymi

Zajęcia z kulturoznawstwa i zachwyt nad meblami kolonialnymi

Jestem studentką kulturoznawstwa. Czasami wykładowcy urozmaicają nam zajęcia i pokazują ciekawe filmy na temat życia innych kultur. Tego dnia mieliśmy oglądać rodzinę z Indii i ich meble indyjskie dla docenienia precyzji tworzenia takich przedmiotów.

Meble kolonialne są praktyczne

meble kolonialneJa oczywiście spóźniłam się, bo Warszawa z rana jest tak zakorkowana, że problem jest zdążyć na czas, nie musząc wstawać ze 3 godziny wcześniej. No ale zdążyłam jeszcze na kawałek zajęć i zajęłam miejsce. Akurat weszłam na słowa; meble lite drewno są bardzo…I dalej niedosłyszałam, bo musiałam się rozebrać i pójść po obecność. Później oglądałam już w skupieniu. Bardzo spodobały mi się te ich zwyczaje i kolorowe ciuchy. No i również ich meble indyjskie były niecodzienne, każde inne, i nie lubili takiej prostoty. Wszystko kolorowe i żywe. No ale sami ci ludzie byli bardzo skromni. Po prostu lubili dodać sobie trochę koloru i urozmaicenia do życia. Pomyślałam, że takie solidnie wykonane meble kolonialne mogą być bardzo praktyczne nawet w naszych domach. Nadawały takiej nutki tajemniczości i jednocześnie pasowałyby chyba do każdego wystroju. Wykładowca powiedział nam, że mamy u nas w sklepach już takie meble kolonialne, i cieszą się one dużą popularnością. Ludzie zawsze lubią dosłownie rzucać się na coś odmiennego i nowego. Ludzi męczy rutyna i lubią poznawać nowości. I zapowiedział, że niebawem będzie jeszcze większy szał na te drewniane meble do salonu w indyjskich klimatach. Może i tak, w końcu kiedyś były rustykalne wystroje wnętrz i teraz znów poszalejemy, tylko trochę w innym kierunku.

Ale to właśnie dobrze, że ludzie lubią takie rozmaitości ze świata, bo dzięki temu nie nudzą się we własnych domach, gdy mogą sobie coś zmienić i ładnie zaaranżować wnętrze. Podoba mi się to podejście do poznawania nowości.